A magát Baldaszti Csoportnak nevező szolgáltatótömegből újabb arculat válik ki, amelyet Anh Tuan segít majd az eszünkben tartani.
A magát Baldaszti Csoportnak nevező szolgáltatótömegből újabb arculat válik ki, amelyet Anh Tuan segít majd az eszünkben tartani.
A születőben lévő új magyar légitársaság, a Sólyom Hungarian Airways egy Airbus A320 modellen lebegtette meg a cég arculati tervét. Július elején még nem árul jegyeket, de irodát bérelne a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren. A 2017-re 50 gépes flottát tervező utasszállító társaság már hat repülőgéppel is rendelkezik, augusztus 20-án pedig parádézna.
A Budapest Airport Facebook oldalára kirakott fotóról Zsótér László grafikust, a Malév logójának és arculatának tervezőjét kérdeztük. Szerinte a zöld és a piros nem a trikolórban használt árnyalat.
Megvannak a Tent London magyar standjának idei kiállítói, az alkotókat a HITA (Hungarian Investment and Trade Agency) és a FISE (Fiatal Iparművészek Stúdiója Egyesület) delegálja.
Bármennyire is tartózkodunk a 3D nyomtatás napi szintű ünneplésétől, van egy terület, ahol az eljárás kezdeti felhasználásával jelentkező önkívületi formaalkotás értelmet nyer.
A MAK, bécsi Iparművészeti Múzeum Nomadic Furniture 3.0 címmel nyitott kiállítást. Az elnevezés félrevezető lehet, mégha a 3.0 mindenképp jelzi is, hogy nem az eurázsiai sztyeppéken fogunk körbetekinteni.
A szájjal fúvott üveg iránti rokonszenvünket két egymástól több mint fél évszázadra készült munkával szeretnénk ünnepelni.
Ritkás kínálatú múzeumshopok és agresszív ruhatáros jelenlét helyett a bécsi Iparművészeti Múzeum a látogató fogadását az aulát átívelő függőággyal képzeli el.
Tomek Rygalik a kortárs lengyel design egyik legismertebb alakja, aki varsói stúdiójából egy sor menő világcégnek dolgozik. Főleg bútorokat készít, de tanít angol és lengyel egyetemeken is ipari formatervezést. Meglepő kijelentéseket tartalmazó interjúnkból sok más mellett kiderül, hogy a recycling nem is olyan jó dolog, mint aminek látszik, hogy a kelet-európai sufnituning-mentalitás a nyugati világ javára válik, és elhangzik az örökérvényű jótanács is: sokkal több értelme van kevesebb, de igazán jó minőségű tárgyat venni. A végén arról is elmondja az elméletét, hogyan lehet kelet-európai tervezőként kilépni a nemzetközi porondra.
Fotók: Tuba Zoltán (Origo)
Legyen is borzalmas bármilyen világnap, az ICSID által június 29-ére meghirdetett ipari formatervezés ünnepnapja kiváló alkalom arra, hogy komoly fogalmi zavarokat hozzon felszínre. A "design világnapjaként" átvett esemény ugyanis az ipari termelésre szánt formaterveket, és azok széles hatáskörét ünnepli, nem pedig a tervezői tevékenységet, és annak emberi karakterét.
Az ICSID, az ipari formatervezés legnagyobb érdekvédelmi szervezete június 29-én ünnepli a "design világnapját". Ebből az alkalomból egy kedves lengyel fiatalember, Tomek Rygalik tartott előadást a Design Terminálban, az idei Design Hét Budapest felvezető eseményeként.