Dévényi Dalma (Je suis belle) DLA munkáját a nemrég nyílt Higgs Galériában szombat estig lehet kipróbálni, a kiállítórtérben látogatható bolt segít elhelyezni a projektet egy design-képzőművészet koordináta-rendszerben is.
Dévényi Dalma (Je suis belle) DLA munkáját a nemrég nyílt Higgs Galériában szombat estig lehet kipróbálni, a kiállítórtérben látogatható bolt segít elhelyezni a projektet egy design-képzőművészet koordináta-rendszerben is.
Use Unused S/S14 Fotó:Holecz Endre
A most hétvégén harmadik alkalommal jelentkező Fashion Week Budapest nemzetközi követelményrendszer szerint dolgozó divatesemény, de a mezőny még nem túl erős: idén áprilisban a Fashion Week Budapest volt az első, amely a nemzetközi mintáknál megszokott módon, fél éves előretekintéssel mutatta be magyar tervezők kollekcióit. A mostani bemutatón jövő tavasz-nyári, és elvétve resort darabokat is láttunk, de a falatka nadrágok, szegycsontot villantó, lebegő anyagok nem teremtettek semmilyen összeférhetetlenséget.
Végigvesszük a hat tervezőmárka munkáját.
Fotó:Glódi Balázs
Idén második alkalommal rendezték meg a nemzetközi divateseményekhez hasonlóan féléves előretekintéshez időzített Fashion Week Budapestet: hat magyar tervező szűrőjén át lehetett a jövő tavasz-nyári divattal ismerkedni.
A Design Hét Budapest erős ékszerképviselete valószínűleg két dolognak köszönhető. Egyrészt a tervezők az év fennmaradó részében is galériás kontextusban mozognak, másrészt az ékszertervezés eleve egy szürke zóna, így az idei határátlépések miatt is biztos szereplő.
Az alábbi videót nagyjából egy hete próbáljuk kiverni a fejünkből sikertelenül, a kanadai Mike Pelletier ugyanis pár algoritmussal a poklot nyitja ránk.
A Tony&Guy Fashion Week Budapest ma minden szempontból a legérdekesebb magyar divatesemény - igaz, nincs jelentős verseny, tehát pozíciót szerezni nem volt olyan nehéz. A szombati bemutatón a helyszín (Palazzo Dorottya), a modellek, a rendezés: minden kellemesen terelt minket affelé, hogy tényleg a ruhákra figyeljünk - igaz, a bemutatók kétórás tagolása kissé fárasztóvá tette a napot, de ennyit igazán megér, hogy minden show-hoz új haj és smink készüljön segítve az egyes kollekciók karakterének befogadását.
A Tony&Guy Fashion Week Budapest szakmai rendezvény - ennek megfelelően a félévvel későbbi, őszi-téli sorozatok vonultak a kifutón - mindez az első igazán tavaszi hétvégén.
Fotók: Hajdú D. András [origo]
Az idős bútordaraboknál csak egy valami őriz fullasztóbb titkokat egykori birtokosairól: a kárpitozott bútordarab. Londoni tudósítónk akcióban.
Fotó: Hirling Bálint [origo]
Megszokhattuk, hogy a magyar divatbemutatók pusztán ürügyek valamire - leginkább társasági események, de a Marie Claire Fashion Days vagy a legújabb Tony & Guy Budapest Fashion Week azért azoknak is szolgált némi csemegével, akiket tényleg érdekel a divat. Az Elle magazin pénteki showműsora anélkül volt tanulságos, hogy egyetlen releváns tervezőt vagy igazán érdekes öltözéket láttunk volna: nem is próbált szakmai eseményként feltűnni.
Fotók: Luisa Zanzani
Mit keres a tengeri farmon kitenyésztett szivacs, a farkashal-butykos és a szado-mazo maszk London legbefolyásosabb design galériájában? A következő évtized húsz legfontosabb tervezői közé választott Formafantasma másodszor jelentkezik önálló kiállítással Londonban, most Craftica címmel.
Rita Ackermann: Candyman, 2010
A Je Suis Belle legfrissebb kollekcióját ismét egy magyar képzőművésszel közösen készítette, aki azonban nemzetközi szinten is fontos név. A New Yorkban élő Rita Ackermannt a magyar közönség csak tavalyelőtt ismerte meg közelebbről, akkor a budapesti Ludwig Múzeum rendezett kiálllítást műveiből. Az óriás, szuggesztív vásznak hatása alól nehéz volt akkor kivonni magunkat, kíváncsian vártuk, hogyan fest majd mindez a ruhákon. A Das Modellen láthatók először.